Loading, please wait...

Administration

Paul Godwin

Principal Elementary 

Angela Schott

Administrative Intern Elem 

Support Staff

Nicole Greulich

Secretary ATTENDANCE

Margo Scanlon

Secretary ASST. PRINCIPAL SECRETARY

Debra Swafford

Secretary SECRETARY/REGISTRAR

Cheryl Buettmann

Nurse 

Marissa Hackerson

Counselor 

Nicole Klein

Librarian 

Teachers

Catherine Backer

Grade 3 

Kasey Becker

Reading 

Hayley Cronin

Grade 4 

Brandon Gargus

Traveling Physical Ed Teacher 

Kyle Gilhaus

Traveling Vocal Music Teacher 

Leigh Goldschmidt

Full Day Kindergarten 

Michelle Harrison

Esol ESOL

Daniel Hogan

Physical Education 

Megan Jaeger

Grade 3 

Julie Jenkins

Traveling Art 

Alli Keisker

Full Day Kindergarten 

Julie Kennington

Grade 1 

Stephanie Kolb

Full Day Kindergarten 

Jamie Kuthe

Grade 5 

Tara Lester

Grade 2 

Chris Livesay

Traveling Orchestra 

Maria Long

Grade 2 

Talayna Marco

Grade 5 

Emma Mcguire

Grade 4 

Brittany Meldrum

Full Day Kindergarten 

Jamison Michel

Grade 1 

Laura Mueller

Grade 4 

Angela Nichols

Physical Education 

Cheryl Nugent

Grade 2 

Marian Robinson

Grade 5 

Kelly Rogers

Grade 3 

Deborah Schilly

Reading (Building) 

Bryan Tenny

Grade 4 

Sarah Thompson

Grade 1 

Tara Waterman

Grade 2 

Lisa Wilkinson

Grade 1 

Hilarie Wilson Book

Grade 3 

Special Education

Denice Anderson

Special Ed Staff 

Laura Beckhard

Special Ed Staff 

Laura Burcke

Special Ed Staff 

Lindsey Clark

Special Educator 

Shay Forsythe

Coordinator 

Beth Higdon

Special Educator 

Gretchen Jennings

Special Ed Staff 

Joy Klebolt

Special Ed Staff 

Bridget Lee

Special Educator 

Gretchen Nieman

Special Ed Staff 

Susan Peterson

Special Ed Staff 

Robin Schmidt

Special Ed Staff 

Rachel See

Special Ed Staff 

Morgan Shirley

Special Ed Staff 

Jasmina Sinanovic

Student Teacher 

Aaron Tighe

Special Ed Staff 

Jenna Vogt

Special Educator 

Teresa Wolz

Special Ed Staff 

Mary Wright

Special Ed Staff 

Classroom Assistants

Gail Goslee

Classroom Assistant 

Diane Haselhorst

Classroom Assistant 

Amy Johnson

Classroom Assistant 

Brittany Miller

Classroom Assistant 

Debra Steiger

Classroom Assistant 

Cafeteria

Christine Agnew-Danback

Child Nutrition Assistant 

Kelly Kerr

Elementary Child Nutrition Mgr 

Linda Straub

Child Nutrition Assistant 

Custodians

Frank Frisch

Custodian Lead 

Gary Kunzie

Custodian 2 

Tyler Teague

Custodian 2