Staff Directory

Loading, please wait...

Administration

Michael Anselmo

Principal Middle School 

Matthew Borzillo

Principal Middle Sch Assistant 8th Grade Gold

Kristi Davis

Principal Middle Sch Assistant 

Support Staff

Catherine Flanagan

Secretary SECRETARY

Sandra Gilles

Secretary 

Denise Hawk

Secretary 

Mary Oestreich

Registrar 

Carisa Luttrell

Nurse 

Taylor Rosehill

Counselor 

Molly Rundquist

Counselor 

David Tabscott

Counselor 

James Miller

Librarian 

Teachers

Kenneth Baremore

Traveling Gifted Teacher 

Tanya Bergantz

Secondary Math 8TH GRADE BLUE

Rochelle Bower

Art ENCORE

Erin Brooks

Secondary Math 8th Grade Green

Julia Buehler Diener

Spanish Encore

Julie Buker

Secondary Language Arts 6th Grade Green

Katie Catanzaro

Secondary Language Arts 6TH GRADE GREEN

Gabriel Cervantes

Drama/Speech 

Ryan Coleman

Social Studies 8TH GRADE GREEN

Anthony Decarli

Secondary Language Arts 8th Grade Green

Jane Delong

Secondary Science 7th Grade Blue

Kyle Denny

Social Studies 8th Grade Blue

Scott Denoyer

Physical Education 

Deborah Durbin

Secondary Language Arts 8th Grade Blue

Zach Evans

Social Studies 

Yasmine Gholami

Secondary Math 

Casey Gibson

Technology ENCORE

Angela Goodman

Secondary Science 6th Grade Blue

Brittany Haggerty

Secondary Language Arts 7TH GRADE BLUE

Christy Hefele

Secondary Science 7TH GRADE GREEN

Megan Holtgraewe

Secondary Science 

Doug Holzum

Facs ENCORE

Kerri Jackson

Secondary Math 7th Grade Blue

Amanda Jaworowski

Spanish 

Stephanie Kaiser

Secondary Language Arts 6th Grade Blue

Jared Kreienkamp

Social Studies 7th Grade Green

Evan Lauer

Secondary Science 

Sarah Ludlow

Academic Stretch 

Michael Mahon

Social Studies 

Kimberly Mccoy

Secondary Math 7TH GRADE GREEN

Ally Mcreynolds Gardner

Physical Education 

Adrianna Mittler

Orchestra Encore

Matthew Morris

Secondary Language Arts 7th Grade Blue

Julia Morrow

Secondary Language Arts 

Sherry Mueller

Business Education Encore

Dawn Murray

Secondary Language Arts 7th Grade Green

Gabby Nickel

Secondary Language Arts 

Steven Patton

Traveling Orchestra Encore

Ronelle Rapp

Secondary Language Arts 8th Grade Blue

Jennifer Ribaudo

Secondary Language Arts 7th Grade Green

Maria Schou

Secondary Math 

Elizabeth Seddon

French ENCORE

Kevin Smith

Band Encore

Rebecca Stevens

Secondary Science 8th Grade Blue

Jane Taggart

Physical Education 

Laurie Underwood

Traveling Band Teacher Encore

Dana Varnadore

Esol 

Kevin Walters

Social Studies 7th Grade Blue

Josh Warren

Traveling Vocal Music Teacher ENCORE

Kevin Wood

Physical Education 

Jesse Zeugin

Physical Education 

Special Education

Jo Ann Abell

Special Ed Staff 

Jacqueline Albrizzi

Special Ed Staff 

Dawn Baldesi

Special Educator 

Aimee Bernier

Special Ed Staff 

Kelly Brown

Special Educator 

Brian Carroll

Special Ed Staff 

Jessica Dunn

Special Ed Staff 

Jennifer Harris

Special Ed Staff 

Jason Hertlein

Special Educator 

Wendy Martin

Special Ed Staff 

Jennifer Mccadney

Special Educator 

Emily Milligan

Coordinator 

Lisa Perez

Special Educator 

Patricia Reh

Special Ed Staff 

Randi Sexton

Special Ed Staff 

Amy Snow

Special Educator 

Paula Utt

Special Ed Staff 

Donna Westerman

Special Ed Staff 

Teresa Wolz

Special Ed Staff 

Classroom Assistants

Candace Hall

Classroom Assistant 

Nancy Hayes

Classroom Assistant LIBRARY

Morgan Moody

Classroom Assistant 

Jennifer Swayne

Classroom Assistant 

Cafeteria

Jennifer Anderson

Child Nutrition Assistant 

Lisa Karl

Child Nutrition Assistant 

May Khoukaz

Secondary Assistant Manager 

Cindy Komorech

Child Nutrition Assistant 

Lakshmi Prakash

Child Nutrition Assistant 

Ayuko Saali

Child Nutrition Assistant 

Neshona Sundaram

Secondary Manager 

Custodians

Tobias Franklin

Custodian 2 

Lisa Gray

Custodian 2 

Dawn Mcpherson

Custodian Head 

Cat Morris

Custodian 2 

Peggy O'Donnell

Custodian 2 

Duncan Schenck

Custodian 2